Skip to content

Onaylı Üyelik

Onaylı üyelik nedir?
Onaylı üyelik, ders almak ve ders vermek isteyenler arasında güvenilirliği arttıran bir hizmetdir. Onaylı üyeler, Ozelders.com'un onaylı üyelik işlemlerini başarılı bir şekilde tamamlayarak profillerinde sundukları bilgilerin doğruluğunu belgeler ile kanıtlamış üyelerdir. Onaylı üyelik ile ders almak isteyenlere daha güvenilir ve daha kaliteli bir eğitim ortamı sunulabilmektedir.

Nasıl onaylı üye olunabilir?
Üyeler, profillerindeki bilgilerin doğruluğunu ve ders verdikleri alanlarda kalifiye olduklarını kanıtlamak üzere bize belli belgeleri göndererek onaylı üye statüsüne geçebilirler. Bize gönderilen belgeler incelenerek üyenin profilindeki bilgilerin doğruluğu teyit edilir. Onaylı üyelik tüm Üyelik Paketleri ile birlikte ücretsiz olarak sunulmaktadır. Onaylı üyelik statüsüne geçebilmek için herhangi bir üyelik paketi almanız ve gerekli belgeleri göndermeniz yeterlidir. Tüm gerekli belgeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Onaylı üyelik hizmetinin sağladığı faydalar nelerdir?
İnternet üzerinden yapılan iletişimlerde arada güven sağlayan belli bir aracı kurum veya kuruluş olmadığında, kişilerin gerçekte söyledikleri kişi olup olmadıkları ve sundukları bilgilerin doğru ve güvenilir olup olmadığı kesin bilinemez. Çoğu insanların iyi niyetli olduğu varsayımı ile her ne kadar bu güvenlik belli ölçüde sağlanabilse de, tam ve kesin bir güven sağlanması zordur ve ancak deneme yanılma ile ve zamanla sağlanabilir. Onaylı üyelik bu sorunu çözerek ders almak ve ders vermek isteyenler arasındaki güvenilirliği hızlı bir şekilde sağlamaktadır.

Bir üyenin onaylı üye olup olmadığı nasıl anlaşılmaktadır?
Onaylı üyeler için, arama sonuçlarında ve üyenin profil sayfasında onaylı üye logosu ve onaylı üyeliği tanıtıcı yazı yer almaktadır. Aşağıda yer alan logo sayesinde onaylı üyeler kolayca farkedilebilinir.

Ozelders.com Onaylı Üyelik

Onaylı üye olmak için gerekli belgeler nelerdir?

 • Kimlik belirleme
  Üyenin profilinde belirtmiş kişi olduğunu doğrulamak için üzerinde isim, soyad ve resim olan bir kimlik belgesi (mesela: nüfus kağıdı, ehliyet, işyeri veya meslek kimliği, veya herhangi bir kimlik kartı). Kimlik üzerindeki kişisel veya görünmesini istemediğiniz bilgileri dilerseniz karartabilirsiniz.

 • Meslek belirleme
  Üyenin profilinde belirttiği mesleği yaptığını doğrulamak için aşağıdaki belgelerden herhangi biri.
  • Öğrenci ise, okumakta olduğu okuldan alınan öğrenci belgesi, kimlik veya transkript
  • Öğretmen ise, çalışmakta olduğu okuldan alınan bir belge veya kimlik
  • Diğer meslekler için iş yerinden alınmış bir yazı veya iş yerine ait kimlik

 • Eğitim durumu
  Üyenin devam etmekte veya bitirmiş olduğu okulların doğruluğunu teyit etmek amaçlı aşağıdaki belgelerden herhangi biri. Profilde belirtilen tüm okullar için bu belgeler gerekmektedir.
  • Mezun ise, mezun olduğuna dair okuldan alınan bir yazı veya diploma (profilde belirtilen ve mezun olunan tüm okullar için)
  • Öğrenci ise, okumakta olduğu okuldan alınan öğrenci belgesi veya transkript (sadece şu an okumakta olunan okul için geçerli)

 • Verilen dersler ve diğer özel ders bilgileri
  Üyenin profilinde belirttiği ders alanlarında kalifiye olduğunu teyit edebilmek için tamamlamış olduğu eğitim ve çalışmakta olduğu iş alanı değerlendirilmektedir.
  • Üye eğer aldığı eğitim ve bulunduğu iş alanından daha farklı alanlarda ders veriyorsa, bunu destekleyici sertifika, bröve, kurs bitirme belgesi gibi belgeler
  • Üye eğer profilinde belli sertifikalardan söz ediyorsa (örneğin: Microsoft sertifikaları, dalgıçlık brövesi, GMAT skoru, vb.), bunları kanıtlayan belgeler
  • Üye eğer belli alan ve konularda derece yaptığını belirtiyorsa, bunu kanıtlayan belgeler

Onaylı üye olmak için belgeleri nereye ve nasıl gönderebilirim?
Onaylı üyelik için gerekli belgeleri tarayıcıdan geçirip veya resmini çekip onayliuyelik@ozelders.com adresine gönderebilirsiniz.

Başarı Hikayeleri

Ozelders.com size çok teşekkür ediyorum, sayenizde bir çok öğrenciye kavuştum ve onları çok seviyorum.

Sevda Ç. - İzmir